Polska

pl.ID - otrzymałem odpowiedzi

Niedawno zadałem kilka pytań kierownictwu Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) w sprawie serwisu internetowego noszącego nazwę pl.ID i znajdującego się pod adresem http://obywatel.gov.pl.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na swoje pytania - link do pobrania.

Informacja Publiczna - Urząd Miasta w Gubinie odmawia...

Od pewnego czasu bardzo interesuje mnie kwestia generowania przez różne urzędy kolejnych stron internetowych, co wg mnie ma na celu wyłącznie promowanie lokalnych władz oraz (ewentualnie) wyprowadzanie pieniędzy publicznych do "znajomych królika".

pl.ID - nowa strona i znów Facebook...

Dowiedziałem się dzisiaj, że nasz rząd znowu wziął się za projekt pl.ID - zaczął od nowej strony internetowej ;).


Jak wiemy, jednym z najważniejszych celów projektu było stworzenie nowego, może nawet biometrycznego dowodu tożsamości. Z tych planów nic nie wyszło, więc na razie celem głównym jest usprawnienie i zmodernizowanie struktury informatycznej związanej z tym projektem.
Choć generalnie denerwuje mnie mnożenie kolejnych stron za państwowe pieniądze, to jednak nie zwróciłbym uwagi na kolejną, gdyby kilka dość istotnych szczegółów.

SOKiK ukarał banki - czyli jak ukarać, żeby nie zabolało... cz.3

Protest przeciwko polityce banków w UK

Nieoczekiwanie wpadł mi do głowy pomysł, aby zamiast zwrócić się o informację publiczną na temat banków stosujących zmowę cenową w temacie ustalania wysokości opłat intercharge, mogę poszukać tej informacji inaczej :)

Tym sposobem zawędrowałem na stronę UOKiK i zapoznałem się z ich wyszukiwarką decyzji.
Docelowo znając rok wydania decyzji (2006) doszukałem się tego dokumentu.

SOKiK ukarał banki - czyli jak ukarać, żeby nie zabolało... cz.2.

W poprzednim wpisie opublikowałem swoje uwagi do ostatniego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie (sygn. VI ACz 1956/12) w sprawie apelacji dwudziestu banków do wcześniejszego wyroku w sprawie zmowy cenowej przy ustalaniu przez banki wysokości opłat interchange.

Strony

Subscribe to RSS - Polska