projekty

Universe@Home

Logo BOINC

Niedawno zostałem poproszony przez P. Grzegorza Wiktorowicza z Uniwersytetu Warszawskiego o pomoc w konfiguracji i utrzymaniu serwera nowego projektu badawczego z dziedziny astronomii.

Projekt ma za zbadanie zbudować ogólnie dostepną bazę danych zawierających wyniki przeprowadzenia wielu symulacji powstawania i rozwoju obektów kosmicznych. Do tego celu wykorzystany zostanie system BOINC umożliwiający wykonywanie tysięcy niezależnych symulacji przez wolontariuszy na całym świecie.

Radioactive@Home Map - wersja płatna

Logo Radioactive@Home Map

Od dziś dostępna jest płatna wersja mojego programu przedstawiającego mapę radioaktywności na świecie na urządzeniach z Androidem.


Radioactive@Home Map

Wersja płatna różni się od darmowej jedynie rezygnacją z reklam.
Jednocześnie aplikacja przeszła kilka zmian:

Jeśli nie Google, to co? YaCy!!!

Logo YaCy

Coraz więcej osób dostrzega zagrożenia dla swojej prywatności w Internecie, niestety walka z tym zjawiskiem jest niezwykle trudna.

W dobie dzisiejszej sieci, jednym z największych kolekcjonerów informacji o nas jest firma Google, która mocno zdywersyfikowała źródła, z których nasze dane do niej docierają. Jednym z nich jest wyszukiwarka internetowa, której działanie jest doskonałe, jednak zapisuje ona informacje nie tylko o tym, czego szukaliśmy, ale również z jakiego miejsca i na jakie strony weszliśmy, a następnie łączy ze sobą te dane.

Nowa wersja Radioactive@Home Map

Ikona Radioactive@Home Map

Zdecydowałem się zaktualizować program Radioactive@Home Map dla urządzeń bazujących na systemie Android.Plagiarism@Home

Rozpocząłem pracę nad własnym projektem przetwarzania rozproszonego pod nazwą Plagiarism@Home.

Projekt ma na celu udostępnienie infrastruktury przetwarzania rozproszonego do bezpłatnego mechanizmu wyszukiwania powtórzeń i zapożyczeń w sieci Internet.
Na tę chwilę na serwerze projektu występują tylko zadania testowe, a cała infrastruktura przechodzi intensywne testy oraz budowana jest baza danych stron internetowych (która będzie stale aktualizowana).

Strony

Subscribe to RSS - projekty