Facebook

pl.ID - otrzymałem odpowiedzi

Niedawno zadałem kilka pytań kierownictwu Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) w sprawie serwisu internetowego noszącego nazwę pl.ID i znajdującego się pod adresem http://obywatel.gov.pl.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na swoje pytania - link do pobrania.

pl.ID - nowa strona i znów Facebook...

Dowiedziałem się dzisiaj, że nasz rząd znowu wziął się za projekt pl.ID - zaczął od nowej strony internetowej ;).


Jak wiemy, jednym z najważniejszych celów projektu było stworzenie nowego, może nawet biometrycznego dowodu tożsamości. Z tych planów nic nie wyszło, więc na razie celem głównym jest usprawnienie i zmodernizowanie struktury informatycznej związanej z tym projektem.
Choć generalnie denerwuje mnie mnożenie kolejnych stron za państwowe pieniądze, to jednak nie zwróciłbym uwagi na kolejną, gdyby kilka dość istotnych szczegółów.

BIP, Facebook, Twitter i co z tego wynika...

Od pewnego czasu Piotr 'Vagla' Waglowski porusza w swoim serwisie tematykę mediów społecznościowych wykorzystywanych przez administrację.
Dyskusja toczyła się powoli i spokojnie, z użyciem racjonalnych argumentów... do czasu. Po opublikowaniu wywiadu z p. Piotrem  w czasopiśmie Press, którego tematem m.in. było bezprawne wykorzystywanie przez administrację serwisów społecznościowych głos postanowili zabrać Maciej M. Sokołowski, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Michał

Złośliwości ciąg dalszy...

Zachęcony szybką odpowiedzią Ministerstwa Gospodarki (MG) oraz pewnymi uwagami do poprzedniej odpowiedzi ze strony czytelników serwisu Vagla.pl - Prawo i Internet, wystosowałem nowe zapytanie do wymienionego Ministerstwa.

Taki złośliwy jestem...

Taki złośliwy jestem, że zadałem trzy pytania Ministerstwu Gospodarki w trybie Ustawy z dnia 6 września 2001r o dostępie do informacji publicznej.
Otóż, w związku z dyskusją w serwisie Vagla.pl - Prawo i Internet dotyczącej działalności CEIDG ośmieliłem się zapytać o:

Strony

Subscribe to RSS - Facebook