google

Radioactive@Home Map - wersja płatna

Logo Radioactive@Home Map

Od dziś dostępna jest płatna wersja mojego programu przedstawiającego mapę radioaktywności na świecie na urządzeniach z Androidem.


Radioactive@Home Map

Wersja płatna różni się od darmowej jedynie rezygnacją z reklam.
Jednocześnie aplikacja przeszła kilka zmian:

Jeśli nie Google, to co? YaCy!!!

Logo YaCy

Coraz więcej osób dostrzega zagrożenia dla swojej prywatności w Internecie, niestety walka z tym zjawiskiem jest niezwykle trudna.

W dobie dzisiejszej sieci, jednym z największych kolekcjonerów informacji o nas jest firma Google, która mocno zdywersyfikowała źródła, z których nasze dane do niej docierają. Jednym z nich jest wyszukiwarka internetowa, której działanie jest doskonałe, jednak zapisuje ona informacje nie tylko o tym, czego szukaliśmy, ale również z jakiego miejsca i na jakie strony weszliśmy, a następnie łączy ze sobą te dane.

pl.ID - otrzymałem odpowiedzi

Niedawno zadałem kilka pytań kierownictwu Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) w sprawie serwisu internetowego noszącego nazwę pl.ID i znajdującego się pod adresem http://obywatel.gov.pl.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na swoje pytania - link do pobrania.

pl.ID - nowa strona i znów Facebook...

Dowiedziałem się dzisiaj, że nasz rząd znowu wziął się za projekt pl.ID - zaczął od nowej strony internetowej ;).


Jak wiemy, jednym z najważniejszych celów projektu było stworzenie nowego, może nawet biometrycznego dowodu tożsamości. Z tych planów nic nie wyszło, więc na razie celem głównym jest usprawnienie i zmodernizowanie struktury informatycznej związanej z tym projektem.
Choć generalnie denerwuje mnie mnożenie kolejnych stron za państwowe pieniądze, to jednak nie zwróciłbym uwagi na kolejną, gdyby kilka dość istotnych szczegółów.

PRISM a sprawa polska...

Logo PRISM

Cały świat dowiedział się o amerykańskim programie PRISM służącym do inwigilacji obywateli na wielką, dotąd niespotykaną skalę.

Nakazem amerykańskiego sądu, wbrew konstytucji USA wielkie firmy amerykańskie udostępniły informacje zawarte na swoich serwerach na temat praktycznie każdego z nas. To oczywiste, że skala tego przedsięwzięcia może szokować - Google, Microsoft, operatorzy telekomunikacyjni - wszyscy w stopniu nieograniczonym przekazywali (w sposób zautomatyzowany) nasze dane służbom Wielkiego Brata.

Subscribe to RSS - google