komputery

Windows 95 na... Kindle

Jeżeli lubicie ciekawostki w stylu "jak by tu uruchomić coś na czymś, do czego nigdy nie było przeznaczone", to mam ciekawą informację :)

Użytkownikowi twobob z forum mobileread udało się zainstalować Windows 95 na czytników ebook'ów firmy Amazon!

Polski Wojskowy Wirus nadchodzi

Od dwóch dni część mediów elektronicznych publikuje informacje opublikowane przez portal Niebezpiecznik.pl o ogłoszeniu przetargu na wykonanie wojskowego wirusa komputerowego.
Generalnie nie dziwię się, że takie rozwiązanie jest opracowywane - wszak inne kraje przyznają się do ich używania. Natomiast zastanawiają mnie dwie istotne kwestie:

Plagiarism@Home

Rozpocząłem pracę nad własnym projektem przetwarzania rozproszonego pod nazwą Plagiarism@Home.

Projekt ma na celu udostępnienie infrastruktury przetwarzania rozproszonego do bezpłatnego mechanizmu wyszukiwania powtórzeń i zapożyczeń w sieci Internet.
Na tę chwilę na serwerze projektu występują tylko zadania testowe, a cała infrastruktura przechodzi intensywne testy oraz budowana jest baza danych stron internetowych (która będzie stale aktualizowana).

Amazon MWS i Visual Basic .NET

Na zlecenie jednego z moich klientów musiałem zainteresować się technologią integracji sklepów w serwisie Amazon.
Niestety, cały system, który tworzyliśmy dla tego klienta tworzony był za pomocą Visual Basic w technologi .Net, natomiast Amazon udostępnia swoje API tylko dla języków PHP, Java oraz C#, dlatego musiałem sam "rozgryźć" temat pt. "Jak odwołać się do MWS za pomocą VB.Net...

Na początek, należy do Visual Studio dodać referncję do MarketPlaceWebService poprzez udostępnione API dla C#, dalej sprawa jest już dość prosta:

Ciekawe wykresy w Radioactive@Home

Posiadacze czujników z projektu Radioactive@Home działającym na platformie BOINC mogą umieszczać (np. na swoich stronach) ciekawe wykresy obrazujące ich działanie.

Subscribe to RSS - komputery